RS OPARNO

Uzavřený areál nacházející se v krásném Oparenském údolí, jediném rozsáhlejším území Českého středohoří, kde vylézají na povrch starohorní a prvohorní horniny, z nichž se vyráběly mlýnské kameny – žernovy.

Areál je obklopený zejména listnatými stromy, z nichž převládá jasan ztepilý, v předjaří můžete spatřit Sasanku hajní či Plicník lékařský. Při troše štěstí je k zahlédnutí i chráněný, silně ohrožený druhy živočicha – Plch lesní.

Areál leží v přímém sousedství rovinaté cyklostezky, podél Milešovského potoka.

V okolí je mnoho pamětihodností, zejména hrady, zámky a rozhledny, jako hrad Oparno, vrch Lovoš, nejvyšší hora Českého středohoří Milešovka, hora Kalvárie, Lovosice, Litoměřice, Malá pevnost Terezín apod.

Jedná se o rozsáhlý komplex budov a chatek, který může díky své rozloze zajistit i dostatek soukromí pro menší skupinky. Kapacita střediska pro ubytování a stravování je až 210 osob.

Pro vyznavače aktivní dovolené je zde k dispozici fotbalové hřiště, 2 hřiště na volejbal/nohejbal, 2 bazény, 2 stoly na stolní tenis. WiFi v areálu zdarma.

Velký sál (až 150 osob) je určen pro konání svateb, dětských či rodinných oslav a společenských zábav, hudebních akcí apod.

Pro menší skupiny je k dispozici útulná vytápěná klubovna s barem. K dispozici venkovní gril a krb. Pro krátkodobé občerstvení a odpočinek slouží bistro s nealko nápoji, kávou, čepovaným pivem, pochoutkami a specialitami na grilu.