pl-Škola v přírodě Špindlerův Mlýn  5.5. - 12.5.2018

2021-08-22

6. DEN:

Dopoledne opět probíhala výuka dle jednotlivých tříd. Odpolední program byl rozdělen pro první třídu a ostatní zvlášť. 

Naši nejmenší se s hlavním vychovatelem Martinem vydali na zmrzlinu do cukrárny a ostatní třídy do Aquaparku. Večer nás všechny čekal táborák.5. DEN:

Středa se nesla ve znamení celodenního výletu. Vydali jsme se na Labskou boudu a k prameni Labe. Po návratu kolem 17. hodiny jsme zbytek dne odpočívali. 4. DEN:

Dnes odpoledne nás navštívil YouTuber FREESCOOT. 

YouTubeři pro mnoho dětí a dospívajících platí za pomyslné hrdiny dnešní doby. Děti k nim vzhlíží, inspirují se jejich životy, chtějí být jako oni. 

Děti tak měli možnost poznat blíže jak probíhá natáčení krátkých videí, které jsou později publikována na sociálních sítí, ale také vyzkoušet si ovládání profesionálního DRONU s videokamerou. Z celé akce vznikne krátký film. 3. DEN:

Pondělí nám začalo již jako tradiční škola v přírodě, tj. dopolední výukou dětí s učiteli. Vychovatelé se s dětmi setkají tedy až při obědě a tráví s nimi nejdříve polední klid a poté i zbytek dne. 

Odpoledne proto pokračovala naše pobytová hra. Jistě průběžně sledujete naší fotogalerii a tak již sami víte, co vše během dne zažili. Indicií jsme získali již mnoho a stejně ta i první klíče k otevření pokladu.

Večer byl pojat sportovně a tak děti měly za úkol porazit naše dva "hlavase" v přetahování lanem a soutěži v páce. 2. DEN:

V neděli jsme se již od rána vrhli na naši celo-pobytovou hru. Naši vychovatelé se stali průvodci jednotlivých tříd a jejich pobytové postavy přináší do hry mnoho dovedností, které mohou v rámci splnění několika úkolů získat i děti.

Dobrodružné pobytové téma s prvky historie vyžaduje nejdříve vytvoření týmových vlajek a postupně také i získávání indicií a "klíčů" k dalším úkolům. Cesta týmového "bojovníka" bude trnitá a záludná. 

Odpoledne nás navštívili instruktoři z programu Tonda Obal, kteří pro nás připravili několik soutěží k získání prvních indicií. V rámci programu byla také volnou formou zmíněna důležitost ochrany přírody.

Večer byl zakončen úvodní párty diskotékou.1. DEN:

První minuty na škole v přírodě jsme věnovali seznamování, poznávání bezprostředního okolí a vstřebávání prvních dojmů. PŘÍJEZD:

Vážení rodiče, přátelé, kamarádi,

všichni už jsou ve středisku, ubytovali se, povečeřeli a seznamují se s vychovateli.